Przejdź do głównej zawartości

Podmioty polityki

Polityka - planowane i zorganizowane dążenie do zdobycia i utrzymania władzy, któremu odpowiadają określone działania ludzkie; sztuka rządzenia państwem, zasada, system, taktyczny plan postępowania osób rządzących w kraju.

Podmiotowość polityczna - trwała zdolność grup, instytucji lub organizacji do świadomego podejmowania suwerennych i racjonalnych działań politycznych, do tworzenia polityki.

Podmioty polityki - grupy społeczne, organizacje, instytucje, które są w stanie samodzielnie tworzyć politykę i w niej uczestniczyć.

Podmioty wtórne - reprezentują interesy wielkich grup społecznych i są w stanie funkcjonować w świecie polityki, dopóki mają poparcie.

Komentarze

Bądź na bieżąco

Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie wierszy i opowiadań jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.